Kalem Hukuk & Arabuluculuk Bürosu

Ana sayfa > Kalem Hukuk & Arabuluculuk Bürosu

Kalem Hukuk & Arabuluculuk Bürosu, 1997 yılında avukatlık hizmeti sunmaya başlayan Nihat ŞİMŞEK tarafından kurulmuştur.

Her zaman özverili ve kaliteli hizmet sunarak, mesleğinin saygınlığının artmasına katkı sağlamaya çalışan Av. Nihat ŞİMŞEK, mesleğe başladığı ilk günden itibaren kurumsal bir kimlik oluşturmaya özen göstermiştir. Bunun için de çok sayıda avukatla birlikte çalışmaya, her avukatın belli branşlarda uzmanlaşmış olmasına özen göstermiştir. 

Kalem Hukuk & Arabuluculuk Bürosu, sunduğu hizmet alanlarında sağladığı güven ve istikrar sayesinde hızla büyümüştür. Bunların yanında, 1999 yılından bu yana Nihat ŞİMŞEK öncülüğünde devam edegelen TPE siciline kayıtlı Marka-Patent-Endüstriyel Tasarım Vekilliği hizmetleri yanında, ayrıca Hukuk Müşavirliği hizmeti sunduğu müvekkillerine yönelik de Koruyucu Avukatlık hizmetlerini özgün bir şekilde yerine getirmektedir.

2013 yılından itibaren, büroda 15 yıldan fazla bir süredir faaliyet gösteren Av. Serkan AKDENİZ ve Av. Nuriye ŞİMŞEK’in de Av. Nihat ŞİMŞEK’le birlikte, Türkiye’nin ilk arabulucularından olmasıyla, büronun ismi (daha önceleri Kalem Hukuk Bürosu iken) Kalem Hukuk & Arabuluculuk Bürosu olarak değiştirilmiştir.

Kalem Hukuk & Arabuluculuk Bürosunun önüne gelen işler ve davalar yıllar içinde büyük çeşitlilik arz etmiş, bu durum da büronun ve avukatlarının tecrübe ve birikimine büyük katkı sağlamıştır.

Kalem Hukuk & Arabuluculuk Bürosu, kurulduğu günden bu yana kazanmış olduğu tecrübe ve birikimlerle hızla daha da kurumsal olma yolunda gelişmekte ve müvekkillerine geniş kapsamlı, onlara artı değer katacak şekilde hukuk müşavirliği, koruyucu avukatlık, arabuluculuk ve avukatlık hizmetleri vermektedir.

Kalem Hukuk & Arabuluculuk Bürosu; avukatlık mesleğini sadece, çıkmış uyuşmazlıkları mahkeme önünde takip etmek olarak algılamamaktadır. Avukatlığın öncelikle, uyuşmazlık çıkmadan önce ve hatta uyuşmazlıkların çıkmasını önleyici şekilde nitelikli bir Hukuk Müşavirliği yapılarak gerçekleştirilmesi gerektiğine inanmaktadır. Bunun için de müvekkiller açısından risk olabilecek konularda önceden tedbir alarak “KORUYUCU AVUKATLIK” hizmeti vermektedir.

Kalem Hukuk & Arabuluculuk Bürosu; hizmetlerini sadece müvekkil veya çalışanları kendisine danıştığında, danıştıkları hususlarda onlara doğru, hızlı ve müvekkilin içinde bulunduğu realiteye uygun bilgi vermekle sınırlandırmamaktadır. Bu hizmetinin yanında, müvekkillerine iş yaşamında katma değer sağlayan “HUKUKSAL EĞİTİM SEMİNERLERİ” vererek ve gerektiğinde de müvekkillerinin yaptığı sözleşmelerin, işyerinde kullandıkları format ve belgelerin hukuksal olarak yerinde ve doğru olup olmadıklarını da denetleyerek Koruyucu Avukatlık hizmetini yerine getirmektedir.

Kalem Hukuk & Arabuluculuk Bürosunda verilen due diligence raporlama hizmeti şirket birleşme ve devralmaları ekonomik açıdan hacimli işlemlerdir. Alıcı bakımından karar verilmesi çok kolay olmayan bir süreci de beraberinde getirmektedir. Bu noktada due diligence kavramı ortaya çıkmaktadır. Due diligence, hedef şirketin vergisel, hukuki, finansal, çevresel, insan kaynakları vs. gibi pek çok alan bakımından durumunun net olarak ortaya çıkarılması amacıyla yapılan bir çalışmadır. Due diligence incelemesi alıcı konumunda olana tarafa şirketin devralınabilirliği konusunda isabetli karar verme imkânı sunmaktadır. Türk Ticaret Kanunu’nda veya Türk Borçlar Kanunu’nda due diligence incelemesi ve hukuki sonuçları hakkında herhangi bir düzenleme mevcut değildir. Ancak buna rağmen şirket birleşme ve devralmalarında “olmazsa olmaz bir şart” niteliğindedir. 

Kalem Hukuk & Arabuluculuk Bürosu, kendine özgü sunduğu Koruyucu Avukatlık hizmetine, büyük önem verse de, mahkemeye intikal etmiş uyuşmazlıklarda da davasını titizlikle takip etmeyi ve güçlü kadrosu ile hizmet sunarak sonuç almayı ilke edinmiştir.

Kalem Hukuk & Arabuluculuk Bürosu, bünyesinde bulunan marka-patent-endüstriyel tasarım vekilleri ve uzmanları ile müvekkillerinin tescillediği ürünleri ve markaları da tecavüzlere karşı korumaktadır.

Kalem Hukuk & Arabuluculuk Bürosu, kaybedeni olmayan her iki tarafında kazandığı bir çözüm yolu olan “ARABULUCULUK” hizmetiyle de ‘kazan-kazan’ ilkesinden hareketle müvekkillerini, menfaatlerine olacak biçimde temsil etmektedir.

DOLANDIRICILARA KARŞI DİKKATLİ OLALIM 

“Kalem Hukuk Bürosu” adı kullanılarak bir çok kişiye dolandırıcılık amaçlı mesajlar gönderildiği , uzlaşma , icra takibi gibi hususlardan bahsedilerek büromuz ile de ilgisi olmayan numaraların iletişim adresi olarak bildirildiği yönünde ihbarlar alınmaktadır.  

BU TÜR DOLANDIRICILIK AMAÇLI MESAJLARA İTİBAR EDİLMEMESİ GEREKİR. 

BÜROMUZ TARAFINDAN KİMSEYE BU ŞEKİLDE MESAJ GÖNDERİLMEMEKTEDİR.